Zajęcia dla dzieci o poznawaniu świata

Opowiadam dzieciom o miejscach, w których byłam i o moich pasjach - jaskiniach, fotografii i podróżach. Przyjeżdżam do przedszkoli, szkół, świetlic, bibliotek, domów kultury, centrów edukacji, księgarń…

Prowadzę spotkania i warsztaty dla dzieci oraz dla rodzin.

Chcesz zorganizować ciekawe zajęcia dla dzieci i szukasz wykonawcy?

Przez ostatnie 10 lat zrealizowałam ich kilkaset - zarówno w Warszawie, gdzie mieszkam, jak i w różnych miastach w Polsce.

Współpracuję m.in. z Fundacją Sto Pociech, Nadwiślańskim Uniwersytetem Dziecięcym, Akademią Odkrywcy im. Tony Halika, Fotoplastikonem Warszawskim, Księgarnią Badet.

Zajęcia dopasowuję do wieku dzieci - niektóre nadają się już dla starszych grup przedszkolnych, inne raczej dla nastolatków.

Możemy umówić się na jedno spotkanie albo na cały cykl, indywidualnie albo grupowo, w tygodniu albo w weekend.

Wymienię tutaj kilka tematów, po szczegóły zapraszam telefonicznie (502 020 062) lub mailowo (kasia@speleo.pl).


 

Speleologia - czyli co się kryje we wnętrzu gór?

kasiabiernacka_promocja2.jpg

Speleologia

- czyli co się kryje we wnętrzu gór?

Jak wygląda tajemniczy świat jaskiń i po co badają go grotołazi? Jaki sprzęt muszą ze sobą zabrać? Jak poruszają się pod ziemią? W co się ubierają, gdzie śpią, co jedzą? I jak w ogóle powstają jaskinie? Jakie niezwykłe formy skalne można tam zobaczyć? Jakie zwierzęta żyją pod ziemią?

Spotkanie składa się z wykładu multimedialnego, części interaktywnej oraz działania twórczego.

Zapytaj / zamów spotkanie - kontakt.

 

Sztuka naskalna

KBiernacka_sztuka_naskalna_zajawka.jpg

Sztuka naskalna

Obejrzymy przykłady najsłynniejszych malowideł naskalnych z jaskiń na południu Europy. Rozpoznamy, jakie zwierzęta są przedstawione na rysunkach, zwrócimy uwagę na techniki oraz kolory. Zastanowimy się, z czego mogły być zrobione farby i pędzle użyte przez dawnych artystów oraz jak powstały negatywowe odciski dłoni. Na końcu sami zabawimy się w jaskiniowych artystów.

Spotkanie składa się z krótkiego wykładu multimedialnego oraz działania twórczego. Zapytaj / zamów spotkanie - kontakt.

 
 

Animacja poklatkowa

screenshot.png

Animacja poklatkowa

Warsztaty zaczynają się krótkim wprowadzeniem, wyjaśniającym zasady tworzenia animacji poklatkowej oraz opowiadającym o początkach animacji.

Następnie dzieci pracują w grupach nad krótkimi filmami animowanymi, do których sami wymyślają scenariusz i wykonują scenografię. Dostają do dyspozycji aparaty fotograficzne, statywy, tła, materiały plastyczne oraz wsparcie koncepcyjne i techniczne.

Tu oraz tu zobaczysz przykładowe realizacje wykonane przez dzieci pod moim kierunkiem.

Zapytaj / zamów warsztaty - kontakt.

 Fotografia

DSC02773.jpg

Fotografia

Luksografia czyli zdjęcia bez aparatu fotograficznego, malowanie światłem, ciekawe efekty bez specjalnych filtrów, refleksy i odbicia, negatyw i pozytyw, zabawy z perspektywą, zdjęcia reporterskie i portrety, analogowy album foto - to przykładowe tematy zajęć fotograficznych dla dzieci. Realizacja dopasowana jest do konkretnej grupy, ale są też możliwe zajęcia indywidualne.

Zapytaj / zamów zajęcia - kontakt.

 

Podróże - Meksyk

KBiernacka_Meksyk3.jpg

Meksyk

Czy wiesz, skąd pochodzą pomidory i jak rosną ananasy? Wiesz, że według wierzeń dawnych Meksykanów ludzie zostali stworzeni z kukurydzy? Chcesz się nauczyć paru słów w ich języku? Zobaczyć tamtejsze góry, pustynie i las deszczowy? Dowiedzieć do czego służyły kiedyś ziarna kakao?

Zapraszamy na wędrówkę po Meksyku. W czasie zajęć obejrzymy zdjęcia, posłuchamy opowieści i zrobimy pracę plastyczną.

Galerię moich zdjęć z Meksyku zobaczysz tutaj.

Zapytaj / zamów spotkanie - kontakt.

 Podróże - Himalaje

EverestBCTRrek_KasiaBiernacka_MG_8242.jpg

Himalaje

Jak wysokie są najwyższe góry świata Himalaje i jak one powstały? Po co jeżdżą tam wspinacze? Jak się czuje człowiek na kilku tysiącach metrów nad poziomem morza? Czym się różni życie mieszkających w Himalajach Nepalczyków od naszego? Jak wyglądają ich domy, pismo, jedzenie i stroje?

Podczas zajęć zrobimy między innymi makietę himalajskich ośmiotysięczników. Zapytaj / zamów zajęcia - kontakt.

Galerię moich zdjęć z Himalajów Nepalu zobaczysz tutaj.

 
Podróże - Hawaje

Hawaje_KBiernacka_KMZ2219.jpg

Hawaje

Skąd się wzięły hawajskie wyspy? Jak powstają tam jaskinie lawowe i co ma wspólnego lawa z wodą? Jak wyglądają zielone żółwie i co można zobaczyć na Zielonej Plaży? Jakie jest najdłuższe słowo w języku hawajskim? Co najbardziej lubią tamtejsze dzieci i czego nie wolno przywozić z Hawajów do domu?

Podczas zajęć przyjrzymy się też wulkanom, nauczymy kilku hawajskich słów i zrobimy girlandy lei. Zapraszam na odkrywanie niezwykłego archipelagu na środku Pacyfiku.

Zapytaj / zamów zajęcia - kontakt.

 

Podróże - Las deszczowy Ameryki Środkowej

Belize_KasiaBiernacka_MG_8291.jpg

Las deszczowy Ameryki Środkowej

“O harpiach, ślimakach, jaskiniach i dronach czyli czego szukaliśmy w rezerwacie górskim w południowym Belize”.

Jakie są najgroźniejsze stworzenia żyjące w selvie i co jedzą drapieżne harpie? Gdzie szukać nieznanych nauce gatunków mikroskopijnych mięczaków? Po co zjeżdżać na dno leja krasowego o głębokości 100 metrów? Jak za pomocą kamery termowizyjnej znaleźć wyjce?

Zapytaj / zamów zajęcia - kontakt.

W przygotowaniu: Szwecja Astrid Lindgren.